Leczenie

Leczenie schorzeń z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej dorosłych i dzieci:

- nabytych i wrodzonych chorób stawów,
- chorób kręgosłupa,
- leczenie zmian pourazowych,
- profilaktyka i leczenie dysplazji stawów biodrowych, skoliozy oraz wad stóp,
- punkcje lecznicze i diagnostyczne stawów pod kontrolą USG,
- dostawowe wstrzyknięcia leków pod kontrolą USG,
- badanie kwalifikacyjne sportowców,
- leczenie urazów sportowych.


WKŁADKA TERMOPLASTYCZNA FORMTHOTICS

Co to jest?
Formthotics to jest produkt rewolucyjny, modelowana termicznie wkładka, która może być robiona indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zrobienie jej to sprawa minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem.
Kiedy?
Formthotics jest biomechanicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy. Formthotics pomaga korygować i kon-trolować problemy stopy. Wkładka stabilizuje twoja stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu. Wkładka pomaga redukować dolegliwości bólowe stopy, uszkodzenia zmęczenia mięśni, ciasnoty przedniego przedziału podudzia i pozwala na wyleczenie o wiele szybciej problemów chorobowych związanych ze stopą.
Dlaczego?
Formthotics jest elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak: ciasnota przedziału przedniego, dolegliwości bólowe pięty, kolana, uszkodzenia ścięgna achillesa. Prezentowane wkładki uzyskały międzynarodową reputację i są używane przez wielu profesjonalistów w czołowych klinikach świata w takich specjalnościach jak: pediatria, fizykoterapia, chiropraktyka, osteopatia i wielu prywatnych praktykach na całym świecie. Formthotics jest stałym i sukcesywnie redukującym środkiem likwidującym dolegliwości bólowe pacjentów. Wkładki te pozwalają na całym świecie uwalniać swoich pacjentów od dolegliwości bólowych i korygować stopy w sposób prosty i szybki.
Problem: twarde i płaskie podłoże
Dzicsiejsze twarde podłoża, z którymi spotyka się stopa na co dzień, powodują kombinowane działanie siiy na stopę polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. Naturalne kontury naszej stopy nie są zdolne do dystrybucji ciężaru ciała tak więc oddziaływanie, które powstaje w czasie zetknięcia stopy z podłożem jest transferowane przez catą drogę na kończynę i daje duży nacisk na stawy.
Rozwiązanie problemu: wkładka ortopedyczna - Formthotics
Formthotics to biomechanicznie zaprojektowana i skonstruowana wkładka, która naturalnie kształtuje stopę i wspomaga jej boczne powierzchnie. Jest ona efektywna w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej i stopy lakich jak: ciasnota przedniego przedziału, dolegliwości bólowe pięty i stopy, kolana oraz uszkodzenia ścięgna achillesa.
Proces modelowania wkładki
Wkładka Formthotics nic jest wstępnie modelowana. Proces tworzenia wkładki jest sprawą kilku minut. Wkładka umieszczona w bucie musi być podgrzana do odpowiedniej temperatury na specjalnej maszynie. Po tej krótkiej procedurze but wraz z podgrzaną wkładką zakładany jest na stopę i następuje proces formowania do naturalnego kształtu stopy. Następnie jest ona docinana i dopasowywana dokładnie do obuwia. Istnieje możliwość zastosowania dodatkowych elementów likwidujących probierń różnicy długości kończyn.
Dane techniczne
Formthotics zostało odkryte i zaprojektowane w Nowej Zelandii Wkładki te produkowane są z CFC - PIANKI POLIETYLENOWEJ, która jest wodoodporna, bardzo lekka i absorbująca wstrząsy. Jest anty-bakteryjna i antygrzybiczna. co gwarantuje higieniczne utrzymanie slopy. Proces modelowania wkładki Formthotics jest indywidualnym, unikalnym sposobem zaopatrzenia stopy każdego pacjenta. Wkładka Formthotics daje się w każdej fazie leczenia przemodelować, co daje zarówno pacjentowi jak i lekarzowi pełną możliwość kontroli i dopaso-wywania wkładki w zależności od potrzeby. Jeżeli odczuwasz jakiś dyskomfort podczas noszenia wkładek, konieczny jest w takiej sytuacji natychmiastowy kontakt z lekarzem, kory je wykonał, aby zaistniały problem został rozwiązany. Aby utrzymać wkładki w należytej czystości należy umyć w letniej wodzie z niewielką ilością środka myjącego, następnie spłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha.